To już wiosna …

Pierwszy dzień tygodnia zbiegł się wyjątkowo z Pierwszym Dniem Wiosny … Od poranka  w murach naszej szkoły dało się odczuć pogodną aurę - towarzyszące nie tylko uczniom, ale                     i pracownikom...Wiosenne świętowanie dwudziestego pierwszego marca uczniowie wraz z wychowawcami rozpoczęli od apelu na szkolnym świetliku. To ważna i doniosła chwila, w której Pan Dyrektor dokonał podsumowania dotychczasowych osiągnięć uczniów. Wyróżnił grono stypendystów, którzy łącząc własne zainteresowania z naukowym wysiłkiem osiągnęli tak wiele.
- Stanisłąw Klemarczyk     klasa VIII - średnia ocen   - 5,14
- Julita Żbikowska              klasa VIII  -  średnia ocen  - 5,14
- Jan Pajkowski                  Klasa VIII  - średnia ocen – 5.14
- Artur Olkowicz                  Klasa VIII – średnia ocen – 5,07
- Maja Lorenc                     Klasa VII - średnia ocen – 5.14
- Adam Klemarczyk            Klasa VII – średnia ocen – 5,07
Ponadto Pan Dyrektor podkreślił pracę i trud uczniów, którzy wypracowali najwyższe  średnie w szkole oraz wyróżnili się aktywnością w innych dziedzinach szkolnego życia.

Najlepsi uczniowie klas w I półroczu według średniej

Klasa

Nazwisko i imię

średnia

5

Lewandowska Maja

5,33

6

Pracka Roksana

5,33

4

Zimnawoda Szymon

5,27

6

Lubińska Anna

5,25

4

Gutowska Alicja

5,18

4

Zajdziński Daniel

5,17

8

Klemarczyk Stanisław

5,14

8

Pajkowski Jan

5,14

8

Żbikowska Julia

5,14

4

Dębowska Wiktoria

5,09

8

Żbikowska Julia

5,14

7

Klemarczyk Adam

5,07

7

Lorenc Maja

5,07

8

Olkowicz Artur

5,07

7

Gutowska Amelia

4,93

4

Barańska Amelia

4,91

4

Sobczak Zuzanna

4,91

4

Siedlecka Natalia

4,92

4

Chaliński Szymon

4,82

5

Jankowska Wiktoria

4,92

7

Kalinowska Oliwia

4,79

8

Kikolski Norbert

4,79

6

Korpuliński Oliwier

4,77

5

Dymek Amelia

4,75

5

Kraśniewska Gabriela

4,75

6

Nowakowska Sandra

4,75

Słowa uznania popłynęły także w stronę Poli Orkwiszewskiej. Dyrektor szkoły doceniając konkursową drogę, podziękował uczennicy klasy 8 za wielomiesięczną naukową drogę, zwieńczoną tytułem finalisty. Dyrektor podkreślił wysiłek pozostałych uczniów biorących w konkursach :

Jakuba Popisa z klasy VIII, Artura Olkowicza z klasy VIII i Mai Lorenc z klasy VII

Podkreślenie szkolnych inicjatyw, zaangażowania uczniów w życie szkoły zamknęły pierwszą część wiosennego poniedziałku.

Drugą część rozpoczęły zajęcia profilaktyczne. Uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.

Każde z klasowych spotkań okazało się owocne. Sprzyjało integracji zespołów klasowych oraz kumulacji energii jakże niezbędnej do sportowych zmagań.  Warto podkreślić, że zarówno dziewczynki, jak i chłopcy długo wyczekiwali tej sportowej - chwili. Wreszcie nastała ! Wiosenny Turniej w piłkę siatkową dziewcząt i Wiosenny Turniej w piłkę nożną chłopców zgromadził szerokie grono uczestników  w sali gimnastycznej oraz na szkolnym boisku. Inauguracji turniejów dokonał Pan Dyrektor, życząc drużynom powodzenia. Emocji i wrażeń nie brakowało. Każdy mecz, każde podanie, każdy gol, każdy serw spotykały się z gromkimi brawami … Bowiem tego dnia nie liczyły się wyniki tylko wspólna gra, wspólne spędzanie czasu – w gronie społeczności szkolnej.                  I tę właśnie jedność dało się wyczuć Pierwszego Dnia Wiosny.

Owszem przyznano miejsca i tytuły, jednak jak zaznaczył Pan Dyrektor:  „tego dnia – każdy jest zwycięzcą” …

Turniej wiosenny w piłkę siatkową dziewcząt –wyniki:

  1. miejsce klasa VI
  2. miejsce klasa VIII
  3. miejsce klasa VII

Turniej wiosenny w piłkę nożną  chłopców –wyniki:

  1. miejsce klasa VIII

Warto podkreślić, że 21, marca to nie tylko dzień, w którym wiosna obwieszcza swe królowanie … To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem tego dnia od lat są skarpetki nie do pary.  Nasi uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy  przybyli do szkoły w … skarpetach nie do pary …                 I choć skarpetki były rożne, to tego dnia dało się wyczuć szczególną jedność … Tym bardziej, że w nasze szkolne mury okazały się przystanią dla uczniów z Ukrainy. Otwarte serca, pomocne dłonie, ciepłe słowa i bezinteresowne gesty pozwoliły pierwszy dzień w nowej szkole uczynić – wyjątkowym dniem … - początkiem nowej drogi … - wspólnej drogi …