Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 

21 marca uczniowie klas I – III zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie mieli na głowach własnoręcznie przygotowane wiosenne kapelusze.
Ten dzień rozpoczęliśmy od apelu na świetliku szkolnym, na którym Pan Dyrektor wręczył dyplomy uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych.
Następnie poszczególne klasy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki o Wiośnie. W dalszej części, przy współpracy z Panią Katarzyną Witkowską,
pracownikiem biblioteki szkolnej, uroczystość powitania Wiosny przebiegała pod hasłem konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką najpiękniejszej pory roku.
Odbyły się również rozgrywki w dwa ognie. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę.
Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniały marzanny, przygotowane samodzielnie przez  uczniów.
Ubrane w piękne, kolorowe suknie, ozdobione kwiatami wraz z uczniami, wychowawczyniami klas I – III oraz Panią Katarzyną Witkowską wyruszyły do pobliskiego stawu.
Zebrane wokół słomianych panien, dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych uczniów sprawią, iż Wiosna zawita do nas na dobre.